BOYS INDOOR TRACK & FIELD

Blacksburg Polar Bear

At Blacksburg

Team scores: Blacksburg 76.5, Auburn 65, Pulaski 52, Liberty Christian 52.5, Christiansburg 47, Northside 35, Parry McCluer 26, Rural Retreat 24, Bassett 20, Cave Spring 11, Lord Botetourt 10, Floyd County 9, Salem 6, Tazewell 6, Galileo 6, Radford 4.

4x800: Bassett 9:01.41; 55H: Ethan Young (Blacksburg) 8.08; 55: Chris Smith (Northside) 6.62; 1,600: Austin Hayden (Cave Spring) 4:39.46; 4x200: Blacksburg 1:34.61; 500: Aubrey Davis (Bassett) 1:10.78; 1,000: Trey Wilson (Christiansburg) 2:32.69; 300: Smith (Northside) 36.51; 3,200: Johnny Lowry (Blacksburg) 10:36.49; 4x400: Liberty Christian (Nate Dewey, Logan Webb, James Wilen, Bryce Becker) 3:40.73; LJ: Chris Sizemore (Rural Retreat) 20-05.25; TJ: Jacob Nester (Auburn) 40-07.50; HJ: Smith (Northside) 6-00.00; SP: Colton Staton (Parry McCluer) 46-05.00; PV: Kai Moore (Liberty Christian) 13-06.00.

GIRLS INDOOR TRACK & FIELD

Blacksburg Polar Bear

At Blacksburg

Team scores: Blacksburg 116, Pulaski 58, Floyd 42, Radford 38, Salem 38, Northside 37, Liberty Christian 30, Cave Spring 24, Parry McCluer 21, Auburn 19.5, Christiansburg 17.5, E.C. Glass 10, Galileo 4, Tazewell 2, Lord Botetourt 1.

4x800: Blacksburg 10:14.77; 55H: Kelsey Arnold (Pulaski) 8.83; 55: Arnold (Pulaski) 7.59; 1,600: Kaitlynn Wolfe (Blacksburg) 5:15.30; 4x200: Blacksburg 1:55.17; 500: Jessica Palisca (Cave Spring) 1:20.97; 1,000: Solace Church (Floyd) 3:12.57; 300: Elyssa Acosta (Northside) 44.80; 3,200: Jette Davidson (E.C. Glass) 11:28.90; 4x400: Parry McCluer 4:35.23; LJ: Arnold (Pulaski) 16-00.50; TJ: Arnold (Pulaski) 35-03.25; HJ: Tiffany McLaughlin (Salem) 5-04.00; SP: Kalei Memmer (Salem) 32-11.00; PV: Maddie Moles (Christiansburg) 10-00.00.

WRESTLING

WA Warrior Invitational

At Western Albemarle

Team scores: Riverheads 223, Musselman (W.Va.) 221.5, Freedom (South Riding) 180, Amherst 146.5, Western Albemarle 119, Rock Ridge 117, Fluvanna County 107.5, E.C. Glass 87, Madison County 81, Charlottesville 73, Covington 66, Albemarle 52, Pulaski County 39, Central (Woodstock) 35, Monticello 31, Blue Ridge 11.

Championship results: 106: Isaac Dodd (Central) d. Stephen Honeycutt (E.C. Glass), 7-6; 113: Jude Robson (Riverheads) p. Pyi Khant (Charlottesville), 0:34; 120: Camden Cook-Cash (Riverheads) p. Ethan Busby (Amherst), 1:27; 126: Brady Hemp (Musselman) p. Michael Teves (Rock Ridge), 1:20; 132: Cody Cash (Riverheads) p. Wyatt Dillon (Fluvanna), 2:38; 138: Joey Miller (Musselman) p. Kylee Martin (Amherst), 0:53; 145: Lance Cash (Riverheads) p. Gage Cosner (Musselman), 1:33; 152: Shawn Metcalf (Fluvanna) d. Joey Burch (WA), SV-1 8-6; 160: Parker Hoden (Amherst) d. Kaelin Kwiecinski (Riverheads), 6-0; 170: William Lankford (E.C. Glass) d. Max Morrison (WA) TF-1.5 5:03 (16-0); 182: Josh Brooks (Amherst) p. Parker Bentley (Musselman), 2:25; 195: Donald Perry (Amherst) p. Samal Khosravi (Rock Ridge), 0:41; 220: Cole Singer (Freedom) d. Jonah Robson (Riverheads), 1-0; 285: Jamie Kilmer (Musselman) d. Jacob Edwards (Freedom), 3-2.

Recommended for you

Load comments